Markiza tarasowa Jamaica

Jamaica jest połączeniem elegancji i wytrzymałości. Jej konstrukcja zapewnia długą żywotność w warunkach intensywnego użytkowania i dlatego jest idealnym wyborem dla dużych tarasów oraz powierzchni komercyjnych.

Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach o specjalnej konstrukcji, wykonanych metodą obróbki numerycznej. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Flyer’a w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne, wieloletnie działanie. Dzięki centralnej podporze rury nawojowej w dużych markizach tkanina jest zawsze równomiernie napinana.

Konstrukcja opiera się na aluminiowej belce kwadratowej, co daje pewną swobodę w wyborze miejsca zamocowania uchwytów i czyni markizę bardzo łatwą w montażu. Opcjonalny aluminiowy daszek zapewnia osłonę zwiniętej tkaniny. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, beżowy lub brązowy. Możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych.

100% – Maksymalna redukcja bezpośredniego nasłonecznienia padającego w światło okna

35% – Maksymalna redukcja światła wpadającego do pomieszczenia

Lakierowanie proszkowe

Do lakierowania proszkowego markizy wykorzystywane są farby renomowanej szwajcarskiej firmy IGP. Dzięki zastosowaniu technologii proszków IGP-DURAclean powierzchnie lakiernicze są odporne na zabrudzenia i łatwe w utrzymaniu. Konstrukcja jest w kolorze białym.

Paleta RAL Markizy

Jakość tkanin

Wszystkie materiały akrylowe są zaimpregnowane środkiem ochronnym TEFLON lub SCOTCHGARD. Stwarza to doskonałą barierę ochronną i wzmacnia właściwości hydrofobowe tkaniny, a ponadto zapobiega przywieraniu zabrudzeń do materiału. Należy pamiętać, że Czynniki takie jak kwaśny deszcz czy zanieczyszczenia pochodzenia zwierzęcego oraz czyszczenie materiału za pomocą środków ścierających mogą niszczyć ochronne pokrycie.

Automatyka

Do markizy można zastosować wiele rodzajów automatyki, między innymi pełną automatykę pogodową, silniki sterowane przewodowo i radiowo,
automatyczne systemy bezpieczeństwa.

Konstrukcja markizy

Wykonane za pomocą obróbki numerycznej uchwyty ramion z ekstrudowanego aluminium umożliwiają zastosowanie ramion o wysięgu do 4,1m. Opcjonalny daszek pozwala zabezpieczyć poszycie przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Nasze wybrane realizacje

Parametry techniczne Markizy Jamaica
Kasetabrak
Rura nawojowa70mm lub 80mm
Montażściana, sufit, krokiew dachowa
Wysięg1,6m; 2,1m; 2,6m; 3,1m; 3,6m oraz 4,1m (przy maksymalnej szerokości markizy 6m)
Wysięg maksymalny4,1m
Szerokość maksymalna7,0m
Szerokość minimalnawysięg + 0,5m
Ramionarozkładane, aluminiowe, ze sprężynami i łańcuchem płytkowym Flyera; poziomowanie ramion złożonych; w przypadku ramion krzyżowych szerokość minimalna wysięgu 0,4m;
Ramiona krzyżowetak
Kąt pochyłu5 – 40 stopni
Daszek w opcjibrak
Kolor konstrukcjiLakier proszkowany: biały, beż, brąz; srebrny+grafit; grafit;
Poszycie – tkaninyponad 100 wzorów
Napęd ręcznykorba: 1,5m; 1,8m; 2,2m;
Napęd automatycznysilnik, silnik ze zwijaniem ręcznym, nadajnik zdalnego sterowania, automatyka pogodowa wiatrowo-słoneczna
Falbanatrzy rodzaje kształtu, wysokość od 21cm do 100cm

Wyślij formularz - Szybka odpowiedź
 • Imię*
  0
 • Telefon*
  1
 • Email*
  2
 • Jakiej markizy poszukujesz?*
  3
 • 4